Login Accedi ^
Italiano
Registrati
Registrati su Weekeep! Trova i tuoi amici di Facebook, organizza i tuoi viaggi e visita oltre 1.000.000 eventi in tutto il mondo!
Accedi con Facebook
Accedi con Google+
Facebook Google+
X
RISULTATI
MAPPA
DETTAGLIO
$mapTile_Titolo
$mapTile_Immagine
$mapTile_Indirizzo
$mapTile_LastMinute
$mapTile_Durata
Località
Dormire
Mangiare
Offerte Speciali
Eventi
Mostra tutte le 7 categorieMostra meno categorie
Mostra tutte le 11 LOCALITAMostra meno località
Mostra tutte le 23 sistemazioniMostra meno sistemazioni
PREZZO : da € a
OSPITI :
CAMERE :
STELLE : da a
Mostra tutte le 13 categorieMostra meno categorie
Mostra tutte le 13 categorieMostra meno categorie

Луѓе како нас - ден посветен на планинското трчање

МКЦ Кеј Димитар Влахов б.б., п.фах 690, Skopje, Macedonia (FYROM)
Google+

Планинскиот филмски фестивал Ехо, во соработка со здружението TREX и ПСД Макпетрол на 4-ти април организира настан кој ќе биде целосно посветен на
планинското трчање. Преку кратки видеа, филм и гостин кој за сега ќе остане пријатно изненадување и под диригентската палка на Трајче Панковски, ќе имаме супер можност сите заедно да уживаме во 4-часовна програма која ќе послужи за промоција и подобро претставување и запознавање со овој спорт.

Преку тие видеа од разни краишта на светот, ќе имаме супер можност да се запознаеме со луѓе како нас – кои организираат трки, се натпреваруваат или само уживаат во трчањето по планинските патеки, поминуваат долги растојанија по пустини, се подготвуваат во своите блиски локалитети и покрај разно-разните секојдневни обврски – го работат овој спорт со голема љубов и посветеност и тивко, но моќно инспирираат!

Повелете на дружење и инспирирање, на 4-ти април во киното Фросина во МКЦ од 18 до 22 часот. Влезот е бесплатен.

Veniteci a trovare
il 4 aprile 2014

Che Tempo fa

Recensioni

Caricamento...
Caricamento...
In questa zona i nostri Partner offrono: