Login Accedi ^
Italiano
Registrati
Registrati su Weekeep! Trova i tuoi amici di Facebook, organizza i tuoi viaggi e visita oltre 1.000.000 eventi in tutto il mondo!
Accedi con Facebook
Accedi con Google+
Facebook Google+
X
RISULTATI
MAPPA
DETTAGLIO
$mapTile_Titolo
$mapTile_Immagine
$mapTile_Indirizzo
$mapTile_LastMinute
$mapTile_Durata
Località
Dormire
Mangiare
Offerte Speciali
Eventi
Mostra tutte le 7 categorieMostra meno categorie
Mostra tutte le 11 LOCALITAMostra meno località
Mostra tutte le 23 sistemazioniMostra meno sistemazioni
PREZZO : da € a
OSPITI :
CAMERE :
STELLE : da a
Mostra tutte le 13 categorieMostra meno categorie
Mostra tutte le 13 categorieMostra meno categorie

Ekspo, Stil & Arki ASA 3

Arte Stilim Arkitekture ASA Tirana, Albania
Google+

Qendra Klubi ASA – Arte Stilim Arkitekturë


THIRRJE PËR APLIKIM – PËR NË “EKSPO STIL DHE ARKI ASA 3”


Kemi kënaqësinë të njoftojmë hapjen e aplikimeve për edicionin e 3 të "Ekspo, Stil & Arki ASA ".

Që prej krijimit të Klubit ASA, ekspozita dhe sfilata e modës organizohet çdo vit nga Qendra Klubi ASA dhe mban emrin e tre departamenteve dhe aktiviteteve kryesore të saj .

Kjo është ngjarja më e rëndësishëme dhe tashmë tradicionalja që ASA organizon gjatë gjithë vitit të kalendarit kulturor që ajo ka, këto aktivitete zhvillohen me rastin e themelimit të Klubit ASA, të cilat i dedikohen tërësisht mediumeve të arteve figurative, stilimit dhe arkitekturës ku student dhe profesionistë të këtyre tre degëve bëhen bashkë dhe prezantohen për publikun shqiptar dhe atë të huaj.

Klubi ASA synon të bashkojë në një ngjarje të vetme studentët dhe profesionistët e rinj kudo ata studiojnë dhe jetojnë, të nxisë dhe mbështesë rolin jetik të artit dhe krijmtarisë, si dhe të shkëmbejnë eksperiencat e tyre nga shkollat dhe vendet që vijnë.
Në këtë drejtim, kjo ngjarje mund të konsiderohet si një bashkëbisedim i hapur mes artistëve,stilistëve dhe arkitektëve me kombësi të njëjtë por me vendbanime të ndryshme.

Tema e edicionit të 3 të “ Ekspo, Stil & Arki ASA ” si gjithmon do të jetë e lirë, por realizimi I veprës duhet të jetë i vitit të fundit.

“Ekspo, Stil & Arki ASA 3” është i hapur për të gjithë artistët, stilistët dhe arkitektët nga Shqipëria, Kosova, Mali I Zi, Maqedonia dhe nga te gjitha vendet e Europës ku ata studiojnë dhe ushtrojnë profesionin e tyre. Të gjitha mediumet dhe teknikat janë të lejuara.


KALENDARI DHE AFATET KOHORE

Afati i fundit për aplikim online: 29 Mars 2014
Përzgjedhja paraprake e aplikantëve online 30 Mars 2014
Afati i fundit I kryerjes së detyrimeve për anëtaresimin në Klubin ASA për vitin e ardhshëm kulturor : 4 Prill 2014
Dorëzimi I punimeve online 4 Prill 2014
Përzgjedhja e punimeve online: 7 Prill 2014
Dorëzimi I punimeve fizike deri me datën: 14 Prill 2014
Ekspozita dhe Sfilata “Ekspo – Stil - Arki ASA 3” Data 1 Maj 2014

Ceremonia e shpërndarjes se çertifikatave do të zhvillohet në fund të aktivitetit me datë: 1 Maj 2014

Ekspozita do të qëndrojë e hapur dy ditë 1-2 Maj 2014.

Stafi Organizativ SO

Të gjithë që dëshirojnë të bashkohen me stafin organizativ për organizimin e këtij evenimenti janë të lutur të na dërgojnë aplikimin e tyre online ose të na kontaktojnë për informacione më të detajuara.

APLIKIMI

Të gjitha propozimet duhet të dorëzohen online në adresën: aartestilim@yahoo.com ose duke aplikuar në : www.KlubiASA.org/anetaresohu/ deri më datë 29 Mars 2014. Të gjitha aplikimet e tjera të mëvonshme nuk do të merren parasysh.

KONTAKT

Për informacione të mëtejshëm na vizitoni në portalin tonë www.KlubiASA.org, për pyetje dhe paqartësi na shkruani në: aartestilim@yahoo.com ose na kontaktoni në : +355 69 77 40 406 .

Veniteci a trovare
dal 1 al 3 maggio 2014

Che Tempo fa

Recensioni

Caricamento...
Caricamento...
In questa zona i nostri Partner offrono: