Login Accedi ^
Italiano
Registrati
Registrati su Weekeep! Trova i tuoi amici di Facebook, organizza i tuoi viaggi e visita oltre 1.000.000 eventi in tutto il mondo!
Accedi con Facebook
Accedi con Google+
Facebook Google+
X
RISULTATI
MAPPA
DETTAGLIO
$mapTile_Titolo
$mapTile_Immagine
$mapTile_Indirizzo
$mapTile_LastMinute
$mapTile_Durata
Località
Dormire
Mangiare
Offerte Speciali
Eventi
Mostra tutte le 7 categorieMostra meno categorie
Mostra tutte le 11 LOCALITAMostra meno località
Mostra tutte le 23 sistemazioniMostra meno sistemazioni
PREZZO : da € a
OSPITI :
CAMERE :
STELLE : da a
Mostra tutte le 13 categorieMostra meno categorie
Mostra tutte le 13 categorieMostra meno categorie

ЧЕТВРТА ИЗВЕДБА - ТИШИНА - театарски перформанс

Bourbon Street New Orleans Skopje, Macedonia (FYROM)
Google+

ЦЕНА НА БИЛЕТОТ: 200 ден

Ограничен број: 25
РЕЗЕРВАЦИИ НА >> tishinabegovska@gmail.com или 078 606 293


ТИШИНА

ИГРААТ:

Иван Калошев
Елизабета Стефановска

ВИЗУЕЛНИ КОМУНИКАЦИИ

Дејан Џолев

РЕЖИЈА:

Теа Беговска

Според „МУАБЕТИ“ на Теа Беговска и Дејан Џолев


„Добродојдовте на промоција на книга. Ова се дијалози кои се создаваа многу спонтано. Ова сме сите ние. Жени, мажи...Ова овде е се реалност, ова навистина постои. Ние не сакаме да ви прикажеме мелодраматична, романтична љубов, ниту пак сакаме да ви ја прикажеме сурвата реалност. Ние еднставно сакаме да уживате, да не мислите на ништо, и макар за момент да ви го привлечеме вниманието...се разбира, колку можеме - толку.“

Приказна за двајца луѓе кои се запознаваат во тишина и од нивните дијалози на лице место создаваат книга.
Колку пати сме слушнале некој да каже: Фали комуникација! Според мене ние комуницираме, но со молчење.

Veniteci a trovare
il 28 aprile 2014

Che Tempo fa

Recensioni

Caricamento...
Caricamento...
In questa zona i nostri Partner offrono: