Login Accedi ^
Italiano
Registrati
Registrati su Weekeep! Trova i tuoi amici di Facebook, organizza i tuoi viaggi e visita oltre 1.000.000 eventi in tutto il mondo!
Accedi con Facebook
Accedi con Google+
Facebook Google+
X
RISULTATI
MAPPA
DETTAGLIO
$mapTile_Titolo
$mapTile_Immagine
$mapTile_Indirizzo
$mapTile_LastMinute
$mapTile_Durata
Località
Dormire
Mangiare
Offerte Speciali
Eventi
Mostra tutte le 7 categorieMostra meno categorie
Mostra tutte le 11 LOCALITAMostra meno località
Mostra tutte le 23 sistemazioniMostra meno sistemazioni
PREZZO : da € a
OSPITI :
CAMERE :
STELLE : da a
Mostra tutte le 13 categorieMostra meno categorie
Mostra tutte le 13 categorieMostra meno categorie

Слоу Фуд Тура Демир Капија/Дојран

Star Dojran, Macedonia Star Dojran, Macedonia (FYROM)
Google+

Агенда:
• 07:00ч. Тргнување од Битола
• 09:00ч. Посета на Винаријата „Попова Кула“, да научиме нешто повеќе за Станушината, „македонското девојче“ автохтона сорта на винова лоза од Македонија, дегустација на вина од станушина. Слоу Фуд станушината ја каталогизира во својот каталог „Арка на Вкусови“ и ќе биде номиниран за нов македонски президиум
• 10:30ч. Тргнување за Богданци
• 11:30ч. Пристигнување во Богданци на Фестивалот на диви смокви, кој го организираат членовите на Президиумот на слатко од диви смокви и локалниот конвивиум Слоу Фуд Росалес Богданци. Проследување на програмата на фестивалот: презентација на подготовка и дегустација на слатко, културно уметничка програма, продажен саем и закуска
• 14.30ч тргнување за Дојран
• 15:00ч. Пристигнување во Дојран, презентација на новата кампања Slow Fish Macedonia, локалните рибари и риболовот на мандра
• 15:30ч. Ручек со риба во локален ресторан „Казабланка“
• 17:00ч. Тргнување за Битола

Цена на турата*:
• 500 денари за Слоу Фуд членови
• 600 денари за останати учесници

*) цената е за целата тура со вклучени:
• дегустација на 2 вина и закуска,
• ручек со салата, риба крап и пијалак,
• учество на фестивалот (дегустација и закуска) и
• автобуски превоз

повеќе информации и резервации (најкасно до петок попладне):
• Емилија Неделковска emilija.n@slowfood.mk; 075/243-996;

Veniteci a trovare
il 18 maggio 2014

Che Tempo fa

Recensioni

Caricamento...
Caricamento...
In questa zona i nostri Partner offrono: