Login Accedi ^
Italiano
Registrati
Registrati su Weekeep! Trova i tuoi amici di Facebook, organizza i tuoi viaggi e visita oltre 1.000.000 eventi in tutto il mondo!
Accedi con Facebook
Accedi con Google+
Facebook Google+
X
RISULTATI
MAPPA
DETTAGLIO
$mapTile_Titolo
$mapTile_Immagine
$mapTile_Indirizzo
$mapTile_LastMinute
$mapTile_Durata
Località
Dormire
Mangiare
Offerte Speciali
Eventi
Mostra tutte le 7 categorieMostra meno categorie
Mostra tutte le 11 LOCALITAMostra meno località
Mostra tutte le 23 sistemazioniMostra meno sistemazioni
PREZZO : da € a
OSPITI :
CAMERE :
STELLE : da a
Mostra tutte le 13 categorieMostra meno categorie
Mostra tutte le 13 categorieMostra meno categorie

Фестивал на дивите смокви

Bogdanci, Macedonia Bogdantsi, Macedonia (FYROM)
Google+

Tрадиционален настан, посветен на Слаткото од диви смокви, првиот македонски Слоу Фуд президиум.
Оваа година организатор е Слоу Фуд Росалес Богданци во соработка со Слоу Фуд Тера Гевгелија и Слоу Фуд Дојран, како дел од Президиумот на Слатокото од диви смокви во југоисточна Македонија.

18.05 2014, недела, Градски плоштад, Богданци, од 12 часот

Програма на настанот:
• Презентација на подготовка на слатко од диви смокви од страна на производителите, членови на Слоу Фуд президиумот
• Дегустација на слатко, размена на рецепти и искуства
• Изложбено-продажни штандови на производи од мали производители
• Информативен штанд за Слоу Фуд
• Културно-уметничка програма:
o „Распеани Богданчани“
o КУД „Бранд Петрушев“
o КУД „Мегдан“
o Марија Ицкова со својот бенд

Настанот е помогнат од: Слоу Фуд Фондацијата за биодиверзитет, Општина Богданци, Печатница „Софија“, Богданци, Лебопекара „ММ“, Богданци и ЕССЕДРА проект финансиран од Европската Унија
Повеќе информации: Оливера Стефановска 077/746-445

Veniteci a trovare
il 18 maggio 2014

Che Tempo fa

Recensioni

Caricamento...
Caricamento...
In questa zona i nostri Partner offrono: