Login Accedi ^
Italiano
Registrati
Registrati su Weekeep! Trova i tuoi amici di Facebook, organizza i tuoi viaggi e visita oltre 1.000.000 eventi in tutto il mondo!
Accedi con Facebook
Accedi con Google+
Facebook Google+
X
RISULTATI
MAPPA
DETTAGLIO
$mapTile_Titolo
$mapTile_Immagine
$mapTile_Indirizzo
$mapTile_LastMinute
$mapTile_Durata
Località
Dormire
Mangiare
Offerte Speciali
Eventi
Mostra tutte le 7 categorieMostra meno categorie
Mostra tutte le 11 LOCALITAMostra meno località
Mostra tutte le 23 sistemazioniMostra meno sistemazioni
PREZZO : da € a
OSPITI :
CAMERE :
STELLE : da a
Mostra tutte le 13 categorieMostra meno categorie
Mostra tutte le 13 categorieMostra meno categorie

ACA LUKAS - 13 ЈУНИ 2014 SKOPJE ( open air - SKOPSKO LIZGALISTE )

Skopsko Lizgaliste Skopje, Macedonia (FYROM)
Google+

ЦЕНА на Карти:
250 денари ( до 31 МАЈ ) и
ВИП 550 денари

Информации и Резервации на тел: 078 96 99 98

Резервација на висока маса

Jack Daniels + 4 карти = 6.500 илјади
Tullamore + 4 карти = 5.000 илјади
Finladia + 4 карти = 4.500 илјади
Jagermeister + 4 карти = 5.000 илјади
Стоби Вино + 4 карти = 4.000 илјади


Човекот што веќе побара македонска адреса за свој привремен престој, пријателот кој на 5 мај најави дует со легендата на српската фолк сцена Цеца, пејачот чија „лична карта“ сите ја знаат, Аца Лукас повторно доаѓа во Скопје.

Овој пат на концерт поинаков од сите негови досегашни настапи во Македонија.
Вистински Open air спектакал. Датум: 30 мај, локација: Скопско лизгалиште, повод: концерт со кој вреди да започне ова лето 2014.
Организатор на концертот е Балкан Медија, а влезниците ќе бидат пуштени во продажба веќе од утре (среда 30 април) преку стандардните продажни места и на интернет.
Организаторите очекуваат стандардно многубројна публика која што наизуст ги знае најголемите хитови на Лукас: „Кафана на Балкану„, „Лична Карта„, „Роџендан„, „Далеко си„ и многу други. Затоа, влез отворен од 20.30 а почеток на концертот закажан за 22.00 часот.

Veniteci a trovare
il 13 giugno 2014

Che Tempo fa

Recensioni

Caricamento...
Caricamento...
In questa zona i nostri Partner offrono: