Login Sign in ^
English
Registrati
Sign up Weekeep! Find your Facebook friends, organize your travel and visit over 1,000,000 events around the world!
Access with Facebook
Access with Google+
Facebook Google+
X
RESULTS
MAP
DETAIL
$mapTile_Titolo
$mapTile_Immagine
$mapTile_Indirizzo
$mapTile_LastMinute
$mapTile_Durata
Location
Sleeping
Eating
Best Deals
Eventi
Mostra tutte le 7 categorieMostra meno categorie
Mostra tutte le 11 LOCALITAMostra meno località
Mostra tutte le 23 sistemazioniMostra meno sistemazioni
PRICE : from € a
OSPITI :
CAMERE :
STELLE : da a
Mostra tutte le 13 categorieMostra meno categorie
Mostra tutte le 13 categorieMostra meno categorie

Anomalia Nativa vs Toksikolozi | Kesko | За Македонцките Бассови #5 @Kапан Ан [Сабота 24.05.2014]

Kapan an Skopje, Macedonia (FYROM)
Google+

Македонцките Бассови се враќаат во градот!

На 24.05 (сабота) во клубот Капан Ан следува изданието бр.5 од серијата забави посветени на домашниот звук.

На сцената ќе ги чуеме дрските звуци на Anomalia Nativa во комбинација со римуваните способности на Toksikolozi. Kesko е воедно тука да ја отвори и затвори оваа вечер. За визуелниот дел на настанот ќе се погрижи Мутер.

Очекувајте дрска журка!

Повеќе за артистите:

Anomalia Nativa
http://www.facebook.com/AnomaliaNativa
http://www.youtube.com/anomalianativa
http://soundcloud.com/anomalianativa

Toksikolozi [Kacar, SiGi, Djole]
http://www.youtube.com/ToksikoloziOfficial
http://www.facebook.com/Toksikolozi
http://soundcloud.com/toksikolozi

Kesko
http://www.facebook.com/keskomk
http://soundcloud.com/keskomk

Muter
http://vimeo.com/muteraleksandar

Почеток: Полноќ
Влез: 150 МКД

П.С. Очекувајте серијата наречена „За Македонцките Басови" да продолжи и понатаму со нови имиња од нашата сцена!

Visit us
il 24 May 2014

Weather

Reviews

Caricamento...
Caricamento...
In this area our partners offer: