Login Accedi ^
Italiano
Registrati
Registrati su Weekeep! Trova i tuoi amici di Facebook, organizza i tuoi viaggi e visita oltre 1.000.000 eventi in tutto il mondo!
Accedi con Facebook
Accedi con Google+
Facebook Google+
X
RISULTATI
MAPPA
DETTAGLIO
$mapTile_Titolo
$mapTile_Immagine
$mapTile_Indirizzo
$mapTile_LastMinute
$mapTile_Durata
Località
Dormire
Mangiare
Offerte Speciali
Eventi
Mostra tutte le 7 categorieMostra meno categorie
Mostra tutte le 11 LOCALITAMostra meno località
Mostra tutte le 23 sistemazioniMostra meno sistemazioni
PREZZO : da € a
OSPITI :
CAMERE :
STELLE : da a
Mostra tutte le 13 categorieMostra meno categorie
Mostra tutte le 13 categorieMostra meno categorie

Skopje Gori 2014/Skopsko Kale - Open Air/

Skopsko Kale Skopje, Macedonia (FYROM)
Google+

Official Event Page

ПАРТЕР - 1.000,оо ДЕНАРИ
ФАН ПИТ - 1.500,оо ДЕНАРИ
ВИП (ограничен број) - 1.500,00 ДЕНАРИ

Побарај на најблиското продажно место
http://www.kupikartizase.com/Home/SalesLocations
или online на:
http://www.kupikartizase.com/Events/billy_idol

Да, доаѓа Billy ... Скопје навистина ќе гори !!!
големо задоволство ни е да Ве информираме, дека вашите желби се исполнети.
На 27 ми Јуни 2014 година на Скопско Кале open air ... со целовечерен концерт ... во Скопје доаѓа човекот кој пред 4 години го одржа најдобриот rock& roll концерт во Македонија на сите времиња. Големиот мајстор, човекот ѕвер, човекот кој има повеќе хитови и големи песни отколку што некои други имаат било какви песни воопшто ... Billy fucking Idol!
Човекот кој во живо секогаш се дава 200 % од себе, доаѓа во Скопје во склоп на својата европска Greatest Hits турнеја, а се разбира дека во бендот ќе биде придружуван од генијалниот гитарист Steve Stevens.

www.billyidol.net
www.facebook.com/BillyIdol

Veniteci a trovare
il 27 giugno 2014

Che Tempo fa

Recensioni

Caricamento...
Caricamento...
In questa zona i nostri Partner offrono: