Login Sign in ^
English
Registrati
Sign up Weekeep! Find your Facebook friends, organize your travel and visit over 1,000,000 events around the world!
Access with Facebook
Access with Google+
Facebook Google+
X
RESULTS
MAP
DETAIL
$mapTile_Titolo
$mapTile_Immagine
$mapTile_Indirizzo
$mapTile_LastMinute
$mapTile_Durata
Location
Sleeping
Eating
Best Deals
Eventi
Mostra tutte le 7 categorieMostra meno categorie
Mostra tutte le 11 LOCALITAMostra meno località
Mostra tutte le 23 sistemazioniMostra meno sistemazioni
PRICE : from € a
OSPITI :
CAMERE :
STELLE : da a
Mostra tutte le 13 categorieMostra meno categorie
Mostra tutte le 13 categorieMostra meno categorie

ТУРНИР ВО БРЗО ВОЗЕЊЕ - RACE CENTER

Race Center T.C. Biser, Skopje, Macedonia (FYROM)
Google+

ВОЗИ БРЗО И ОСВОЈ ВРЕДНИ НАГРАДИ

Право на учество имаат сите фанови на брзото возење без разлика на годините.

ПРАВИЛА ЗА НАЈБРЗ КРУГ
1. Од 05.05.2014 до 24.05.2014 се возат КВАЛИФИКАЦИИ за ТОП 10 најбрзи времиња
2. На 25.04.2014 се вози финале на најдобрите 10 во 19:00 часот со HOTLAP CHALLENGE ( ТУРНИР ВО НАЈБРЗ КРУГ ) од 5 круга.
3. Во финалето сите возат еден по еден на 1 симулатор по редослед од доле нагоре според времињата постигнати во квалификацискиот период
4. Софтвер за најбрз круг: GIA GT3 СИМУЛАТОР
5. Стаза: Virtual
6. Менувач: Рачен ( H ) / Автоматски - по избор
7. Подесувања: Real Life / Фиксни

Visit us
from 16 to 25 May 2014

Weather

Reviews

Caricamento...
Caricamento...
In this area our partners offer: