Login Accedi ^
Italiano
Registrati
Registrati su Weekeep! Trova i tuoi amici di Facebook, organizza i tuoi viaggi e visita oltre 1.000.000 eventi in tutto il mondo!
Accedi con Facebook
Accedi con Google+
Facebook Google+
X
RISULTATI
MAPPA
DETTAGLIO
$mapTile_Titolo
$mapTile_Immagine
$mapTile_Indirizzo
$mapTile_LastMinute
$mapTile_Durata
Località
Dormire
Mangiare
Offerte Speciali
Eventi
Mostra tutte le 7 categorieMostra meno categorie
Mostra tutte le 11 LOCALITAMostra meno località
Mostra tutte le 23 sistemazioniMostra meno sistemazioni
PREZZO : da € a
OSPITI :
CAMERE :
STELLE : da a
Mostra tutte le 13 categorieMostra meno categorie
Mostra tutte le 13 categorieMostra meno categorie

SLATKARISTIKA I TYZEE-14jun, RAKOMETNO IGRALISHTE BITOLA

Rakometno Bitola, Macedonia (FYROM)
Google+

Иноватива Груп преставува.

Beat Event #1 во Битола на 14.06.2014 година ( Сабота ). Оваа вечер ќе биде одбележена со највлијателниот Македонски Хип Хоп артист Слаткаристика и најуспешниот артист за 2013/2014 година Тајзи. Атмосферата ќе ја подгреваат младиот DJ Андреј Ѓошев заедно со својот бенд, и најголемиот новитет на електро сцената во Македонија - Future INC. Вечерта во живо ќе бидат изведени сите најголеми хитови на Слаткаристика и Тајзи. Овој 5 часовен евент ќе се одржи на ракометното игралиште во Битола.

Влезниците ќе бидат достапни во претпродажба од 15.05.2014 година по цена од 150 денари.

Полната цена на влезниците изнесува 200 денари кои ќе се продаваат на влезот на ракометното игралиште.

Slatkaristika
Tyzee
Future INC
Andrej Gjoshev Project

Veniteci a trovare
il 14 giugno 2014

Che Tempo fa

Recensioni

Caricamento...
Caricamento...
In questa zona i nostri Partner offrono: