Login Accedi ^
Italiano
Registrati
Registrati su Weekeep! Trova i tuoi amici di Facebook, organizza i tuoi viaggi e visita oltre 1.000.000 eventi in tutto il mondo!
Accedi con Facebook
Accedi con Google+
Facebook Google+
X
RISULTATI
MAPPA
DETTAGLIO
$mapTile_Titolo
$mapTile_Immagine
$mapTile_Indirizzo
$mapTile_LastMinute
$mapTile_Durata
Località
Dormire
Mangiare
Offerte Speciali
Eventi
Mostra tutte le 7 categorieMostra meno categorie
Mostra tutte le 11 LOCALITAMostra meno località
Mostra tutte le 23 sistemazioniMostra meno sistemazioni
PREZZO : da € a
OSPITI :
CAMERE :
STELLE : da a
Mostra tutte le 13 categorieMostra meno categorie
Mostra tutte le 13 categorieMostra meno categorie

Тетово,Велес,Куманово,Штип...РИТАМ ПЛУС ДОАЃА ВО ВАШИОТ ГРАД!

Ritam Plus Skopje ul.Pirinska 45, Skopje, Macedonia (FYROM)
Google+

Поради голем интерес во сите градови во Македонија, Ритам Плус започнува со САЛСА часови во вашиот град.
Часовите ќе се одржуваат еднаш во неделата, со времетраење од 90 минути (дупли час). Часовите ќе ги држи Димче Алексоски, повеќекратен меѓународен и државен првак во ЛА и СТ танци, воедно првиот инструктор по салса во Македонија.

За почеток, ќе бидат опфатени градовите:
- Велес
- Тетово
- Куманово
- Штип
Резервирајте го вашето место ЗАДОЛЖИТЕЛНО СО СМС ПОРАКА и ќе добиете повратна информација за локација и време.

071 34 64 53 // 070 655 669
info@ritamplus.com.mk

P.S. Покрај часовите, ќе имате можност да присуствувате и на ЛАТИНО забавите кои Ритам Плус со години ги организира. Сето тоа, во вашиот град!

Veniteci a trovare
dal 26 maggio al 1 luglio 2014

Che Tempo fa

Recensioni

Caricamento...
Caricamento...
In questa zona i nostri Partner offrono: